top of page

Život je jako tobogán, nikdy nevíte, jaké překvapení na vás čeká v další zatáčce.

Můj příběh

    Jako mnoho lidí jsem začal hledat svojí cestu k Bohu, Vesmíru, Vyššímu řádu, nebo ať už to nazveme jakkoliv v době, kdy jsem si procházel svojí osobní krizí. Bylo to v době mého studia na vysoké škole, kdy jsem si kladl otázky: proč se to děje,  kde je ten Bůh, co mám dělat, jak z toho ven?

    Moje hledání odpovědí začalo u kultury Severoamerických indiánů. Přečetl jsem spoustu knih, začal jsem číst i literaturu v anglických originálech. U indiánů jsem našel svoje srdce,  jejich spiritualita a pojetí přírody, života, Vesmíru byli pro mě velkou útěchou. Ale byla to pouze útěcha. Z knížky se těch krásně popisovaných věcí mezi nebem a zemí dotknout nemůžete. A tak jsem se jednoho večera rozhodl, že to vezmu do svých rukou a zkusím, jestli je možné dosáhnout na to, co indiáni popisují ve svých vyprávěních. Uspořádal jsem si doma očistný obřad- Sweet Grass Ceremony. Očistil jsem posvátným kouřem ze sladké vonné trávy sebe a svůj byt a vyslovil po kouři modlitbu k Velkému Duchu.Nic se během obřadu nestalo. ,,Tak jsem si aspoň doma udělal hezkou atmosféru“, řekl jsem si a šel spát.  A pak se to stalo.

    Do hlavy mi začal proudit vír energie, která šla do celého těla. Každý jednotlivý vlas, každá jednotlivá buňka, úplně celé mé tělo prozařoval pocit nekonečného, obrovského štěstí. Nic krásnějšího nelze prožít. Nekonečné, obrovské, krásné štěstí. Absolutní štěstí. Bylo to něco, co se absolutně vymykalo všem dosud prožitým zkušenostem. Tehdy jsem přestal věřit v Boha. Věděl jsem, že je.

    Během času se moje hledání přesouvalo od indiánů  i jinými směry. Začal jsem chápat, že ve všech původních kulturách po celém světě se objevují stejné principy, jen „názvosloví“ se od sebe liší. Stále více jsem objevoval a učil se. Učil jsem se od šamanky, pracoval s energiemi, spolupracoval s několika léčiteli.

    Když jsem poprvé poznal EFT, ohromilo mě svými výsledky a univerzálností použití, kdy se dá přizpůsobit na jakýkoliv problém. Velmi snadná a bezpečná metoda, která aktivuje lidské podvědomí při řešení problému, se ukázala nejlepší volbou, jak mohu pomoci sobě, ale i druhým lidem.

    Absolvoval jsem certifikaci I., II. a III. stupně pro praktika EFT v pražském školícím centru EFT cz AAMET, které je členem mezinárodní organizace AAMET, sdružující praktiky meridiánových energetických terapií z celého světa.

    Za svojí  velkou výhodu považuji dobrou znalost anglického jazyka. V zahraničí si EFT a další metody energetické psychologie prožívají doslova boom. Neustále čerpám z nejnovějších poznatků, které pak využívám při práci s klienty.

Těším se na spolupráci s Vámi

Petr Lukeš

bottom of page