top of page

EFT

je psychoterapeutická metoda kombinující psychologii a tradiční metody čínské medicíny jako jsou akupresura či akupunktura. Místo zapichování jehliček ale používáme ke stimulaci tradičních akupunkturních bodů jemné poklepávání. To kombinujeme s verbálním vyjádřením daného tématu následovaným obecnou afirmační frází. Kombinace těchto jednotlivých složek EFT vyrovnává energii v systému a ulevuje od psychického stresu a fyzické bolesti. Znovunastolení rovnováhy v energetickém systému umožňuje tělu a mysli obnovit jeho přirozené léčivé schopnosti. Je to bezpečná, jednoduchá a neinvazivní metoda.

 

Jak možná víte, EFT vyvinul americký kouč z Kalifornie pan Gary Craig už na začátku devadesátých let minulého stolení. Od té doby prošlo obrovským vývojem. Dnes se řadí k metodám energetické psychologie a  ukazuje se jako naprosto nejefektivnější, nejúčinnější a přitom nesmírně jemná netraumatizující metoda. Není proto divu, že prožívá tak obrovský boom.  Psychologové  z celého světa se o EFTvyjadřují jako o naprosto převratné metodě, která zcela zásadním způsobem změnila jejich dosavadní praxi. Stále častěji můžeme zaznamenat vyjádření, že poté, co objevili EFT, upustili od používání všech ostatních klasických terapeutických metod, protože nebyly ani zdaleka tak efektivní. EFT  vykazuje výsledky tak skvělé, že se nedají srovnat s téměř žádnou jinou metodou. A velice často zafunguje tam, kde všechno ostatní selhalo.

 

Vědecky  je zcela objasnitelné, proč a jak  to funguje. Jak Gary Craig napsal v jednom ze svých článků, vědci se shodují, že tělo je energetickým systémem tvořeným  z pozitivních a negativních elektrických nábojů ve formě atomů, základních stavebních prvků každé hmoty.  Albert Einstein to popsal ve své teorii relativity známým vzorcem E=mc2. Pokud budeme na lidské tělo nahlížet jako na energetický systém - ne jako na oddělené orgány, části a chemické rovnice- pochopíme proč a jak EFT funguje.  V dnešní době už se provádí klasický vědecký výzkum,  jehož kontrolní studie jasně prokazují  efektivitu EFT. I proto se v budoucnosti  zcela jistě dá očekávat další nárůst zájmu o něj.

bottom of page