top of page

Pro mě  je život obrovské fascinující dobrodružství.  Dobrodružství objevování a zkoumání  sebe sama.  

Učím se  přijímat změny, učím se z nich  mít radost.

Učím se důvěřovat, děkovat za to, co mám  …přestávám tlačit a nechávám se unášet.  

A vždycky se to vyplatí :).……..

  Co umím a jak pracuji

  • Jsem trenér NLP  akreditovaný  AUNLP  - už mnoho let  pořádám certifikační kurzy pro praktiky NLP , základy NLP se můžete  naučit i při mých workshopech. 

  • EFT - mám certifikaci I., II, a III.  stupně pro praktika EFT,  jsem členem  AAMET – organizace sdružující praktiky meridiánových energetických terapií z celého světa. EFT je moje srdcová záležitost, proto je hlavní náplní většiny našich workshopů, které pořádáme už téměř deset let.

  • Prošla jsem čtyřměsíčním sebezkušenostním výcvikem pod vedením americké psycholožky Carol Look.  Z něj nesmírně čerpám při práci se svými klienty. Carol je pro mě životní inspirací. Její profesionalitě a zároveň hluboké lidskosti bych se chtěla přiblížit.

  • Při hledání příčin chorob vycházím z  METAMEDICÍNY . Jsem certifikovaným praktikem MM a  členem IMMA

  • Hodně čerpám z práce Tonyho Robinse, vycházím z jeho konceptu šesti základních lidských potřeb, který je podle mě naprosto všeobsahující a přitom úžasně jednoduchý.

  • Vyzkoušela jsem si několikrát holotropní dýchání a jsem ráda, že se mi potvrdilo na vlastní kůži i na "kůži mých spoludýchajících" mé dlouholeté  tušení, že EFT lze skvěle použít pro zjemnění "dojezdu" řešených témat při HD.  

  • Při práci na sobě  i s klienty se také inspiruji   technikami Matrix Reimprinting Carla Dawsona,  Cesta od Brandon Bays, Work od Baron Katie, jsem mistr učitel Reiki, Shamballa a dalších systémů..

  •  
  • A to nejlepší na konec: Moje  koučka mi řekla, že brzy budu Carol Look České Republiky..... no... nějaké kroky už jsem podnikla... vdala jsem a  už jsem Luk ...eš :..... :))))

   

Můj příběh

    Jak věci fungují, mě zajímalo odjakživa. Chtěla jsem porozumět svým zážitkům „mimo škatulky", pochopit, proč se lidé kolem mě chovají pro mě  nepochopitelně, proč já sama často dělám věci, které nechci a nedělám ty, které chci. Hledala jsem …jako všichni ostatní. ….Od dětství jsem se snažila "vypořádat se svými démony," abych mohla lépe využívat svůj poteciál.  Prvními učiteli mi byli  Eduard Tomáš, Stanislav Grof, Osho,přečetla jsem stohy knih zabývajících se výzkumem lidského vědomí. Zkoušela meditace, jógu,  šla jsem se podívat do kostela na mši. 

 

 Později jsem objevila   lidi jako jsou  Dr. Bruce Lipton PhD., Dr. Joe Vitale, Dr. Grag Bradon, Bob Proctor, Jack Canfield. Jejich školu  jsem se učila a stále učím využívat ve svém každodenním životě. Každý den se mi otevírají nějaké nové dveře. …..Pochopila jsem, že nikdo není obětí žádné náhody, nemusíme si odžívat utrpení kvůli své  strašlivé karmě………stačí se otevřít a důvěřovat.  Všechno má svůj dokonalý řád. Pravidla, která fungují pro každého. Ať tomu věříte nebo ne…funguje to stejně jako gravitační zákon…nezáleží na tom, jestli mu věříte nebo ne, jestli jste dobrý nebo špatný. Když spadnete ze střechy mrakodrapu, spadnete dolů a  zabijete se.  Ať jste dobrák nebo lump. 

     Naučit se pracovat s tímto poznáním chce trochu cviku.  Je to jako řídit auto. Řeknou vám, jak se to dělá a vy se učíte. Nejdřív to jde ztuha, musíte trénovat, projít si karamboly.. Když si ale dáte tu práci a naučíte se to, je to moc fajn. Dostanete se tam, kde chcete být…….Jestliže ale nemáte tušení, jak se to ovládá….může to být jeden velký průšvih……

    Postupně jsem zjistla že mnoho lidí teoreticky ví, jak věci  fungují, ale nedaří se jim své teoretické znalosti využít v reálném životě.

 

Po všech slepých uličkách jsem objevila EFT, později NLP. Když mě EFT pomohlo projít psychospirituální krizí, věděla jsem, že jsem doma.  Už je to víc než deset let. Od té doby jsem prošla mnoha kurzy, sama  na sobě pracovala ve čtyřměsíčním  sebezkušenostním výcviku  s Carol Look, přední americkou psycholožkou, světovou jedničkou na poli EFT. Stala sem se členkou Americké unie NLP a později získala licenci trenéra NLP a několik dalších certifikací...jejich seznam si můžete prohlédnout níže. Pracovala jsem s opravdu mnoha lidmi a čím dál tím víc jsem nadšená, jak účinné nástroje EFT a NLP jsou. Jak obrovsky pomáhají. Někteří z nich mi o tom, jak jim tyto techniky pomohly, napsali pár řádek.

Živím se tím, co mě baví a přináší naplnění,   poprvé v životě cítím, že moje profese je mým posláním.  Jsem tu proto, abych v rámci svých možností nabídla to, co jsem se naučila,   Pomocnou ruku  při  propuštění všechno, co vám brání v prožívání života podle Vašich představ. Abych Vám ukázala, že je to mnohem jednodušší, než si myslíte. Navzdory všem těm "ale", která Vás asi teď napadají. Abyste sami přišli na to, že všechny „logické důvody“, proč to nejde, jsou nesmysl. Vždycky existuje řešení. Jen my někdy nejsme schopni ho vidět.  Protože  nám v tom brání náš strach, smutek, zlost, stud…… Když je propustíme,  najednou je všechno mnohem jasnější  a do naší duše mohou postupně vstoupit klid, pohoda a nadšení.

Tak až se rozhodnete, že trápení už bylo dost, přijďte. Aby vám bylo hezky.

Ráda se s Vámi podělím o to, co jsem se naučila a na vlastní kůži vyzkoušela.

S láskou

Alena

bottom of page